مدادی در تاریخ (قسمت اول)

خب در ادامه بحث جذاب و اطلاع رسانی مخترعین و مکتشفین ، قصد داریم شما را با مخترع دیگری آشنا کنیم . حتما میدانید که افراد بیشماری برای راحتی بشر دست به ابتکارها و تجربه های مختلف زده اند که فقط نام انگشت شماری از آنها زیاد شنیده شده است . به قول شما جوونها ( شاخهای ) مخترع و مکتشف ! اما به وجود آمدن هر ابزاری که در راستای کمک رسانی به زندگی بشرپیرامون ما هست ، حاصل تلاش جمعی افرادیست که معروفند به مخترعین و مکتشفین ولی بیشتر مردم نامی از آنها نشنیده اند . هدف گزارشات  اخیر تیک تاک آشنائی با افرادیست که در این وادی ، گمنام میباشد که مطمئنا روزی به کار شما خواهد آمد .

در این شماره دنیای مداد را بررسی میکنیم که به نوعی با شما در ارتباط تنگاتنگ میباشد . حتما خاطرتان هست که در یکی از  شماره های قبلی ، تاریخچه خودکار را درج کردیم . پس برای اینکه به مداد جفا نشود به دنیا و تاریخچه مداد ورود .میکنیم .

اینکه برای اولین بار چه کسی توانست مداد را اختراع کند ، سندی در دست نیست چون از دیرباز ، بشر با هرچیزی که میشد از خود اثری بر جا میگذاشت  وبه هرطریقی ، تصورات خود را بر روی هر سطحی با خط خطی کردن ، نمایان میساخت !

اما یکی از اثرگذارترین و مهمترین ابزارهای نوشتن و طراحی برای همه در همه جای جهان مداد بوده وهنوز هم هست .

با اینکه در عصر کنونی صدها گجت و قلم های الکترونیکی در دسترس همگان است ولی ، بیشتر طراحان و نویسندگان ترجیح میدهند که وسیله نگارششان همچنان مداد باشد . هرچند همان گچتها و قلم های الکترونیکی نسل امروزی همان مدادها هستند .

به هر حال مسیر به وجود آمدن و اختراع مداد پر پیچ خم بود مانند تمام اختراعات .  همانطور که اشاره شد دقیقا سر منشا مخترع مداد مشخص نیست اما میتوان گفت که مدادهای امروزی توسط ( نیکولا ژاک کونته ) حدودا 264 سال پیش اختراع شد .

کونته نامی آشنا !

شاید شما با کونته ستاره پیشین فوتبال که در ایتالیا بسیار محبوب بود ، آشنا بوده باشید و حتما میدانید که امروزه آنتونیو کونته مربی اینترمیلان میباشد اما مطمئنا ، شما با کونته مخترع مداد که منظور ما ست ، آشنا نیستید !

( نیکولا ژاک کونته )  فردی بسیار ماجراجو با روحیه ای نظامی بود . وی به ارتش فرانسه ،کمک بسیاری کرد . در آن زمان ناپلئون بناپارت ، در مصر بود . همچنین کونته علاقه وافری به نقاشی داشت و شاید همین گرایش به نقاشی بود که سبب ساز اختراع مداد شد . اختراعی که هنوز که هنوزه ، تبدیل به یکی از مهمترین نوشت افزارها برای عموم مردم شده است .

پس با همین مداد در دست همراه ما باشید با ادامه این ماجرای اختراع در قسمت آینده (تیک تاکی شو رفیق)

مطالب مشابه

مدادی در تاریخ (قسمت دوم)
مدادی در تاریخ (قسمت دوم)

تولد یک مخترع بی قرار! نیکولا ژاک کونته درسال 1755در نرماندی چشم به جهان گشود . کونته در زمان رشد و...

همگام با سرعت ، اسپرسو ساز( قسمت اول)
همگام با سرعت ، اسپرسو ساز( قسمت اول)

سلام بر تیک تاکی های عزیز ، امیدواریم در این روزگار سخت که هوای کره زمین آلوده به نفرین تنفسی شده ،...

چنین دور ، چنین نزدیک ، شاید شما باشید (قسمت دوم)
چنین دور ، چنین نزدیک ، شاید شما باشید (قسمت دوم)

در ادامه بحث قبلی ثبت اختراع برای ثبت در تاریخ ! خانم اندرسون در سال 1903 اختراع خود را تکمیل کرد و...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود