همگام با سرعت اسپرسو ساز( قسمت دوم)

همین ویژگی باعث شد تا دو سال بعد شخصی به نام ( دزیدر یوپاوونی ) تمام امتیاز تولید را خریده و به اتفاق هم دست به تولید انبود و کاملتر بزنند . این تولید به سرعت در سراسر جهان مشتری های خودش را به دست آورد و باعث شد تا ثروت هنگفتی به خزانه آندو سازیر کند .

تا مدتها اغلب مردم از مصرف کنندگان قهوه های اسپرسو ساز لوئیجی و پاوونی بودند . اما بعد از مدتی دریافتند که مزه انتهائی قهوه به تلخی میزند و این مورد به تدریج در حال ضد تبلیغ قهوه های دستگاه آنها بود . علت این مشکل را مورد بررسی قرار دادند . آنها متوجه شدند که دستگاه اسپرسوساز در طی یک ساعت هزار فنجان قهوه آماده میکند ! این سرعت با توجه به توانائی سرعت و بهره بردن از آب جوش که طی دو بار فشار ، قهوه به دست میامد ، باعث تلخی قهوه میشده است . چندین سال بعد شخصی به نام ( آشیل گاجا ) با تیم اجرائی شرکتش موفق شدند تا دستگاه مجهز تری تولید کنند تا این مشکل کوچک که در حال جا افتادن بود را حل کرده و قهوه کامل تر را به دست مصرف کنند بدهد . آنها توانستند برای دستگاه جدید خود یک اهرم طراحی کنند تا آب جوش را طی ده بار از روی قهوه عبور دهند همین امر باعث شد تا مشکل تلخی قهوه برای همیشه از بین رفته و دمای آب برای عصاره گیری را پائین بیاورند . در نتیجه با این پائین آمدن تلخی ناشی از عصاره گیری با دمای بالا کاسته میشد اینگونه بود تا در سیر تکاملی  دستگاه اسپرسوساز آنرا یکی از محبوبترین اختراعات امروزه بشرکرده باشد .

( اسپرسو ) به زبان ایتالیائی به معنای سرعت است . وقتی مردم توانستند قهوه مطلوب خود را در طی یک دقیقه میل کنند پی به محبوبیت اسپسر سو ساز بردند . بد نیست بدانیم که مردم در مقطعی اصلا فرصت نداشتند تا حتی برای نوشیدن یک فنجان قهوه در یک کافی شاپ وقت صرف کنند پس نباید گذاشت تا فرصت درآمد زائی از دست برود .

از این رو اسپرسو ساز توانست پایه برخی از نوشیدنی مانند ، کافه موکا ، کافه آمریکانو ، کافه لاته ، کاپوچینو ، کافه ماکیاتو و چندین نوشیدنی را باشد . پس باید قبول داشت چه درآمد قابل اعتنائی با همین نوشیدنی هائی که دیده نمیشوند ، در سراسر جهان رد و بدل میشوند !

بد نیست بدانیم یک اسپرسو 60 میلی لیتری دارای 80 الی 150 میلی گرم کافئین میباشد . این در حالیست که یک فنجان قهوه معمولی با حجم 240 میلی لیتر دارای 95 الی 200 میلی گرم کافئین میباشد .

خب تیک تاکی های گرامی خسته نباشید و اگر اهل نوشیدن یک فنجان قهوه در حین کار میباشید حتما با روند سیکل تولید اسپرسو در دنیا پی به اهمیت این دستگاه محبوب برده اید . خب ط بیعی است که آرزو کنیم شما هم روزیدستاوردی چون این عزیزان داشته باشید .

اما تمام تیک تاکی ها نازنین یادتون نره همچنان که در حال نوشیدن قهوه احیانا از نوع اسپرسو هم هستید به دوستان خود همچنان دو پیشنهاد بدهید اول اینکه یک فنجان اسپرسو بنوش دوم تیک تاکی شو رفیق !

مطالب مشابه

همگام با سرعت ، اسپرسو ساز( قسمت اول)
همگام با سرعت ، اسپرسو ساز( قسمت اول)

سلام بر تیک تاکی های عزیز ، امیدواریم در این روزگار سخت که هوای کره زمین آلوده به نفرین تنفسی شده ،...

طعم خوش درس ، قهوه خانم بنتز(قسمت دوم)
طعم خوش درس ، قهوه خانم بنتز(قسمت دوم)

در نتیجه فکر جوان یک ( آن ) بود و نجات دهنده وی یک سوزن ته گرد ! همین گونه هم خانم ( املی اگوسته...

طعم خوش درس ، قهوه خانم بنتز(قسمت سوم)
طعم خوش درس ، قهوه خانم بنتز(قسمت سوم)

در سال 1928 پرسنل کارخانه به هشتاد نفر رسیده بود و کار ملیتا به شدت رونق گرفته بود . اما این حداکثر...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود