فضا در اختیار همه هست حتی ناشنوایان (قسمت دوم)

این کشتی هوائی به کمک موتور هدایت میشد . در زمان جنگ جهانی اول و بعد از آن که انقلاب روسیه به وقوع پیوست ، تسیو باز به تدریس رو آورد و همزمان به پژوهش هایش نیز ادامه داد . بعد از جنگ و انقلاب دولت شوروی متوجه پیشرفت صنعت موشک سازی و صنعت فضانوردی شد .

در آن زمان دو دانشمند به نامهای ( رابرت گدارد آمریکائی ) و ( هرمان اوبرت ) آلمانی روی ساخت موشک و صنعت فضانوردی ، بسیار پیشرفت کرده بودند . از این رو حکومت شوروی برای به دست آوردن تکنولوژی موشک سازی و فتح فضا ، از تسیو خواست تا روی این علم فعال شود و برای به نتیجه رسیدن یک مستمری همیشگی برای وی در نظر گرفت . از این به بعد تسیو تمام اوقات خود را صرف تحقیق پیرامون این درخواست حکومتی کرد . چون تسیو سالیانی پیرامون همین مورد تحقیق میکرده به سرعت به نتیجه دلخواه رسیده و مجددا مقالاتش را در نشریات به چاپ رسانید که به شهرت فراگیر رسید . تسیو در ادامه تحقیقاتش مبانی نظری حرکت موشک را تدوین کرد که این معادله به معادله تسیو لکوفسکی معروف شد .

سخن پایانی و عاقبت تسیوی ناشنوا

در کل صنعت فضائی و هوانوردی متعلق به یک یا چند دانشمند و یا یک کشور خاص نیست و دانشمندان بسیاری در این زمینه به پیشرفت این علم کمک کرده اند .

کنستانتین ادواردوویچ تسیولکوفسکی نیز که دانشمندی خود خواسته بود ، یکی از آنهاست . دوران کودکی او دوران تنهائی بود و صرفا به مطالعه گذشت . تسیو علاوه بر مطالب علمی ، علاقه خاصی هم به رمانهای ژول ورن پیدا کرد . حتی میتوان گفت علاقه تسیو به فضا ناشی از داستانهای ژول ورن بوده است .

تسیو ایده های جذابی در جهت هوانوردی و فضانوردی طراحی و آرشیو کرد که به صنعت فضاپیمائی شوروی بسیار کمک کرد . بالاخره کنستاتین تسیو لکوفسکی در سال 1935 چشم از جهان فرو بست .

خب عزیزان همراه تیک تاکی امیدواریم که سرگذشت این نام آوران برای پیمودن راه علمی شما کمک کند . ما معتقدیم چنانچه فعل خواستن را خوب ادا کنید ، حتما به نتیجه مطلوب خواهید رسید همانطور که تسیوی ناشنوا راهش را پیدا کرد .

خب تیک تاکی های عزیز همچنان با ما باشید و همچنان به رفیقی رسیدین از او بخواهید تیک تاکی شود .

مطالب مشابه

فضا در اختیار همه هست حتی ناشنوایان (قسمت اول)
فضا در اختیار همه هست حتی ناشنوایان (قسمت اول)

سلام بر تیک تاکی های همراه ، راستی تا به حال از سامانه تیک تاک راضی بوده اید ؟ امید که این همان...

( چه رازیست در دل این قرص معجزه گر؟ ) قسمت اول
( چه رازیست در دل این قرص معجزه گر؟ ) قسمت اول

سلام و صد درود بر تیک تاکی های دور از درد ! البته آرزوی تیک تاکی ها دور بودن تمام بچه های تیک تاکی...

یک انقلاب از نوع ویتامینه
یک انقلاب از نوع ویتامینه

سلام بر تیک تاکی های درسخون و اهل علم و دانش و پیگیر! در این شماره قصد داریم با یک انقلاب درون...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود