( برای خوش رقصی روی کاغذ ! ) قسمت دوم

برادران بیرو در آرژانتین کارخانه تولید خودکار را راه اندازی کرده و نام خودکار بیرو را هم انتخاب کرده و روی خودکارهای خود گذاشتند .

این خودکارها در ایام جنگ بسیار کارساز شد و نیروی هوائی انگلستان از مشتریان پر و پا قرص آن شد چون ( خودکاربیرو )  در ارتفاعات بالا و همچنین پائین ، دچار خللی نشده و کارائی خود را از دست نمیدادند! حتی نیروهای متفقین هم استقبال زیادی از این خودکارها در طول جنگ کردند .

خودکارهای بیرو در آرژانتین بسیار پر اهمیت شدند و هنوز هم در آرژانتین خودکار را به همین نام میشناسند ! چون مردم آرژانتین به عنوان تولید ملی به آن نگاه میکنند .

و بالاخره بیک مثل بیک مینویسد !

در سال 1945 و با پایان جنگ جهانی دوم ، شخصی به نام ( مارسل بیک ) اقدام به خرید کارخانه خودکار بیرو کرد و از آن پس این محصول ، با نام خودکار بیک به بازار آمد . جالب است بدانیم تا به حال بیش از صدو پنجاه میلیارد خودکار بیک در جهان تولید و مصرف شده است . شعار فقط بیک مثل بیک مینویسد ، سالها در میان لوازم التحریر ها خودی نشان میداد !

و پایان خالق خودکار

و بالاخره سال 1985 فرا رسید و ( لاسلو جوزف بیرو ) در سن 86 سالگی در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین ، چشم از جهان بست .

این بزرگ مرد ، برای مردم آرژانتین از جایگاه ویژه ای برخوردار است به همین علت ، سالروز تولد بیرو ، به نام روز مخترعین نام گذاری شده و هر ساله برنامه خاصی در این روز ، برای او در نظر میگیرند .

البته شرکت گوگل هم در اقدامی ستایش برانگیز در سال 2016 لوگوی سایت خود را به احترام بزرگداشت بیرو، که مصادف با صدو هفدهمین سالگرد تولد وی بود را ، با طرحی از خودکار و چگونگی از عملکرد آن به نمایش گذاشت .

رد پای جذاب گوگل !

در حرکت زیبای گوگل ، چیزی که بسیار حائز اهمیت بود و به چشم میآمد این بود که ، شرکتی مبادرت به ( بزرگداشت بیرو ) کرده که در برنامه ریزی و فضای مجازی فعال بوده است .

یعنی به نوعی دنیا را وارد فضای استفاده بدون قلم و کاغذ کرده است . اما چون تمام خلاقیت بشر از قلم نشئت گرفته و این مهم بر گوگل هم پوشیده نیست پس قابل هضم است که باور کنیم که ریشه علم در تار و پود قلم است حتی در لابلای بافت گوگل .

خب تیک تاکی های پیگیر علم و قلم ، شاید خیلی از ما از شناسنامه خودکار بی بهره بودیم که امیدواریم بهره برده باشیم و قلم را برای سعادت خودمان محترم بشماریم . زیاد هم مهم نیست که سکوی پرش ما نامش قلم نی باشد یا مداد یا خودنویس یا خودکار آنهم خودکار بیرو . مهم رشد شما از پی بودن و استفاده بهینه از قلم است و بس .

پس همچنان با ما باشید . ما را دنبال کنید و همچنان به رفیق خود یاد آور باشید که (تیک تاکی شو رفیق!)

 

مطالب مشابه

برای خوش رقصی روی کاغذ ! ( قسمت اول)
برای خوش رقصی روی کاغذ ! ( قسمت اول)

سلامی به مانند اندیشه ای پاک به شما تیک تاکی های پیگیر ! در قسمت پیشین با یکی از مخترعین تقریبا...

مدیریت زمان در آزمون
مدیریت زمان در آزمون

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای کسب نتیجه‌ی مطلوب در آزمون‌ها مدیریت زمان سر جلسه هست. آشنایی با...

هوشیار باشیم ، مراقب باشیم ، لولو داره میاد !
هوشیار باشیم ، مراقب باشیم ، لولو داره میاد !

با سلامی آتشین و استارتاپی به شما تیک تاکی های نازنین ، بریم سروقت بحث حساسیت زدائی به نمره تا روند...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود