چنین دور ، چنین نزدیک ، شاید شما باشید (قسمت دوم)

 از آن پس خانم اندرسون تلاش کرد امتیاز خود را بفروشد . در سال 1905 خانم اندرسون با یک کمپانی معتبر کانادائی وارد مذاکره شد و با اینکه در زمینه بیزنس تبحر داشت ، ولی نتوانست مدیر کمپانی تولید کننده خودرو را مجاب کند تا امتیاز برف پاکن وی را بخرد . ( ما تصور نمیکنیم که این اختراع شما برای ما سود داشته باشد ! ) این جمله مدیر کمپانی چون سطل آب سردی روی پیکره خانم اندرسون ریخته شد !

پایان عمر امتیاز اختراع !

در سال 1920 رشد تکنولوژی بالا رفت و قطعات مختلفی در صنعت خودرو سازی به کار گرفته شد از جمله نیاز به داشتن برف پاکن ! اما متاسفانه امتیاز 17 ساله اختراع خانم اندرسون باطل شده بود و وی نتوانست از این فکر خلاقانه و اختراع مهمش بهره مادی ببرد . کادیلاک اولین شرکت سازنده ای بود که برف پاکن را روی خودرویش نصب کرد بدون آنکه به خانم اندرسون بگوید ( خرت به چند من !! )

و عاقبت نه چندان بد خانم مخترع !

خانم اندرسون تا آخر عمر به فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک ادامه داد و در سال 1953 و در 84 سالگی در منزلش در شهر تنسی آمریکا دیده از جهان بربست . ( روحش شاد )

اما بالاخره حق به حق دار رسید و در سال 2011 نام وی در تالار مشاهیر مخترعان بین المللی به ثبت رسید . درسته که این خانم منافع مادی نبرد اما نامش در کنار دیگر مخترعین ، تا ابد ماندگار شده است .

خب تیک تاکی های عزیز اولین قسمت معرفی مخترعین در حاشیه ! در مقابلتان گشوده شد . امیدواریم به این وسیله شما را با تعدادی از این افراد آشنا کنیم . شاید فرجی شود تا نام شما هم در میان این دسته از نام آوران بدرخشد که حتما با ارده ای که در شما نهفته شده و در کنار اپلیکیشن تیک تاک و با کمک و راهنمائی مشاوران آن ، به چنین دستاوردی خواهید رسید . انشالله

پس تا قسمت بعدی و آشنائی با مخترع در محاق ! دیگری حتما همچنان تیک تاکی باشید و همچنان به رفیقی رسیدید باز به او بگوئید ( تیک تاکی شو رفیق ! )

مطالب مشابه

چنین دور ، چنین نزدیک ، شاید شما باشید (قسمت اول)
چنین دور ، چنین نزدیک ، شاید شما باشید (قسمت اول)

سلامی گرم و خشخاشی از تیک تاک به شما همپایان تیک تاکی ! نمیدونیم شما چقدر از اختراع و مخترعین...

کنکور زیر لایه حمله ویروس کوئید 19 (قسمت دوم)
کنکور زیر لایه حمله ویروس کوئید 19 (قسمت دوم)

اولین مرد مخترع از اسکاتلند وارد شد ! در سال 1747 میلادی یک پزشک اسکاتلندی به نام ( ویلیام کالن )...

کنکور شاید سخت باشه اما ، بحران نیست !
کنکور شاید سخت باشه اما ، بحران نیست !

اما در کنار تیک تاک اصلا فکر تقلب رو تو مخیلمون راه نمیدیم ! اگه نماینده بنگلادیشی هم تیک تاک شده...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود