اخباری از اینجا و آنجا ، برای شما

در قسمت قبلی به خاطر فرصتی که فراهم شد ، یک دوری در اخبار برو بچه های هم دوره شما زدیم و در این فرصت هم ، سراغ چند دانش آموز سراسر دنیا میریم . خب اینم واسه خودش ، توریه !

پلاستیک به عنوان حق التدریس !

به گزارش خبرگزاری ( فوربس ) مدرسه ای در ایالت آسام هند در ازای دریافت پلاستیک کهنه و قوطی های پلاستیکی یکبار مصرف از بچه ها ، ثبت نام میکند ! بچه های این مدرسه که به نیت پاکسازی ومراقبت از محیط زیست و همینطور ثبت نام رایگان ، اقدام به جمع آوری پلاستیکهای رها شده در منطقه مدرسه کرده اند ، بعد از مدتی مشاهده کردند که تا شعاع چند صد متری مدرسه ، از هر گونه زباله و پلاستیکی ، زدوده شده و منطقه کاملا پاک شده باشد . این اقدام قابل توجه مدیران مدرسه که باعث بلند شدن آوازه آنها شده است در شروع فعالیت با بیست معلم آغاز کردند، ولی در حال حاضر تعداد معلمان فعال در محیط زیست به صد و ده نفر رسیده است . با این اقدام هم دانش آموزان راضی هم کارکنان مدرسه راضی هم مردم ساکن منطقه فوق راضی و هم فعالان محیط زیست راضی شده اند . یاید به دانش آموزان فغال در این کار نیک و خلاقانه ، خدا قوت گفت .

 

حالا حالا ها میدوم !

در یک مسابقه دوی دانش آموزی در مینه سوتای آمریکا ، یک پسر بچه ده ساله خبر ساز شد. به گزارش خبرگزاری ( میرور ) در این مسابقه که طول آن پنج کیلومتر بود ، این پسر نوجوان که ( کید لوول ) نام دارد ، در خط شروع بعد از شنیدن سوت آغاز بازی چنان با سرعت دوید که در اولین پیچ مسیر به اشتباه وارد جاده دیگری شد و برای جبران خطایش مجبور شد تا مسیر پنج کیلومتری را بیش از ده کیلو متر بدود و جالب اینجا بود که با این اشتباه دوبرابری ، باز زود تر از بقیه به خط پایان رسیده و مقام اول را به دست آورد ! کید لوول ورزشکاری آماده است و برای حفظ شرایط خود در هفته سه چهار روز به طور مداوم میدود . بله اینست تمرین و ممارست و انگیزه برای رسیدن !

 

آخرین درس ، ایثار بود !

به گزارش خبرگزاری ( مترو ) در فلوریدای آمریکا نوجوان پانزده ساله ای که مشغول خواندن درس بود ، متوجه میشود در اتاق دیگر که خواهر پنج ساله اش مشغول بازی بود ، مورد تهاجم یک سارق قرار گرفته و امکان آسیب رسیدن به وی وجود دارد . این نوجوان شجاع به سرعت  با سارق درگیر میشود . این سارق که از دفاع و مقاومت نوجوان ، کلافه شده بود، دختر بچه  را رها کرده و برای فرار از مخمصه ای که در آن گرفتار شده بود ، با چوب دستی ضربات مهلکی به نوجوان وارد میسازد . وقتی نوجوان از حال میرود سارق فرصت فرار پیدا میکند . این نوجوان که بر اثر ضربات چوب دستی جانش را از دست داده بود ، موفق میشود تا خواهر کوچکش را نجات بدهد . این آخرین درس زندگی بود که این نوجوان آن را به نحو احسنت خواند .

خوب دوستان ادامه این ماجرا و ایثارهای قهرمانان کوچک را در قسمت بعدی دنبال کنیم پس تا قسمت بعدی به دوستان خود بگوید تیک تاکی شو رفیق

مطالب مشابه

معیار های مدرسه ی مناسب
معیار های مدرسه ی مناسب

هنگامی که از افراد مختلف در خصوص مدرسه خاصی سوال می کنید، چه نوع سوالاتی را مطرح می نمایید تا...

اخباری از اینجا و آنجا ، برای شما (قسمت دوم)
اخباری از اینجا و آنجا ، برای شما (قسمت دوم)

یک نگاه و تصمیم شیرین پدرانه ! به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) در تورنتوی کانادا ، یک پدر پنجاه...

کنکور ریخت و پاش نمیخواد !
کنکور ریخت و پاش نمیخواد !

سلام بر جوندگان ساقه علم و اندیشه ! خوشتون اومد ؟! به این میگن سلام ! میخواستیم با عبارت سلام...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود