چند اخبار رنگارنگ از انگشتانی که در طبیعت گم میشوند (قسمت دوم)

این پسربچه ، به خاطر از دست دادن تمام اعضای خانواده اش که همه در تصادف اتومبیل از بین رفته بودند ، مجبور شده در حاشیه شهری به تنهائی زندگی کند .

دانگ ون برای خودش یک کلبه کوچک ساخته و در اطراف کلبه شروع به کاشت سبزی جات و صیفی جات کرده و آنها را به روستائیان میفروشد . زمانی که در فضای مجازی از موقعیت دانگ ون اطلاع رسانی شد ، بسیاری دیدند که وی با وجود این شرایط سخت و خاص ،  سعی میکند تا درسش را هم بخواند! در نتیجه عده ای تصمیم گرفتند تا با ایجاد شرایطی ، او را زیر پوشش چترحمایتی خود درآورند. مخصوصا که این پسربچه در زمان مرگ خانواده اش ، ناظر ماجرا بوده است .یعنی روحیه داغون !

خب الحمدالله دانگ ون خوین ، قبل از قطع انگشتانش چون هم سن و سالان ایلامی !! به مسیر منطقی زندگی برگشت . البته با همت همت داران !

         

در خبر دیگری که خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) گزارش کرده ، به ماجرای یک دختر یازده ساله دونده به نام ( رهی بالوس ) اهل فیلیپین پرداخته است . رهی بالوس ، تا به حال موفق شده چند مدال طلا را کسب کند ، ولی موردی که از نظر عکاسان و فیلمبرداران را به خود جلب کرد ، این بود که این دختر دونده ، به خاطر فقر کفش به پا نداشت !

رهی بالوس برای اینکه بتواند در مسابقات دوی 400 و 800 و 1500 متر شرکت کند ، مجبور شده تا به جای کفش ، از بانداژ طبی استفاده نماید ! رهی بالوس  نخستین دختری است که با بانداژ طبی در مسابقات دو شرکت کرده و در تمام آنها هم نفر اول شده و طلا های مسابقه را درو کرده است! حالا پیش خود تصور نشود که چرا طلا ها را تبدیل به کفش نکرده ؟! دلیلش بسیار ساده است ، نمیشود ! طلائی که به این شکل به دست میآید ، ارزشش بیش از کفش ورزشی است! در حال حاضر آوازه این دختر در فضای مجازی پیچیده  ومرتب از استقامتش تعریف و تمجید شده است.

خب آیا برند های بزرگ و گردن کلفت مثل ( نایک ) و ( آدیداس ) قبل از اینکه انگشتان پای وی قطع شود !! بهتر نیست گوشه چشمی به این دختر استثنائی بکنند و او را چون ( بولت ) به لباس حرفه ای ورزش دو ، ملبس کنند ؟!

به نظر تیک تاک ، نه تنها چیزی از ثروت این کمپانی ها کم نمیشود ، بلکه به ارزش هویتی آنها و اعتبار نامشان هم اضافه میشود .

 به نظر شما چی؟!

 حتی خود ( بولت ) که در حال حاضر دونده اعجوبه جهانی است هم میتواند . بله میتواند تا (رهی بالوس ) را زیر چتر حمایتی خود ببرد !

باز به نظر شما چی ؟؟!

 

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) دانش آموزان روستائی در ویتنام مجبورند برای گذشتن از عرض رودخانه ، به نوبت در یک پلاستیک قرار بگیرند ، و یک نفربه عنوان کولبر وظیفه داره تا آنها را در آب کشیده و به آن سوی رود ببرد ! حالا چرا ؟ چون باز در این روستا ، رودخانه اش پل نداره ! آخ امان از رودی که پل نداره !

بیچاره دانش اموزانی که باید هر روز دقایقی در میان امواج آب ، به حل المسائل زندگیشون فکر کنند ! حالا اگه این دانش آموزان در میانه رود ! مورد هجوم کروکودیلی قرار بگیرند ، شاید به جای انگشتان ، اصل دست و پا در کام کروکودیل جای بگیرد  ! آیا واقعا ساخت یک پل در ویتنام اینقدر پیچیده و سخته ؟ حالا اگه بچه های ایلامی برای خودشان پلی ساختن ، یکی هم برای آنها خواهند ساخت ! شاید هم برعکس . شاید هم برعکس !

خب تیک تاکی های عزیز برای نمونه چند خبر دانش آموزی را با هم مرور کردیم . بد نیست بدانیم دانش آموزان دیگر در جای دگر چگونه کار دگر میکنند و درس دگر میخوانند !

در قسمت دیگر هم به چند خبر متنوع دانش آموزی ، میپردازیم تا در جریان نوع درس خواندن آنها هم ، قرار بگیریم . اما حیف که آنها نمیتوانند تیک تاکی بشوند !

پس شما همچنان به رفیق خود تاکید کنید که تیک تاکی شو رفیق !

 

مطالب مشابه

اخباری از اینجا و آنجا ، برای شما
اخباری از اینجا و آنجا ، برای شما

سلامی بدون آلودگی از هر ویروسی در زمانه کرونا ! تیک تاک برای شما و خانواده شما ، آرزوی روزهای بدون...

چند اخبار رنگارنگ از انگشتانی که در طبیعت گم میشوند
چند اخبار رنگارنگ از انگشتانی که در طبیعت گم میشوند

سلام بر تیک تاکی های خوش خبر ! از این لحاظ گفتیم خوش خبر ، چون خبری از دانش آموزان ایلامی پخش شد که...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم

سلامی گرم به یاران همیشگی تیک تاکی . همانطور که واقفید ، سامانه تیک تاک یک پلتفرم رباتیکه کهتمام...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود