وقت طلاست آنرا تلف نکنیم

حالا چرا اول بحث ، به این مورد اشاره کردیم ؟ چون در چند قسمت اخیر ، مباحث تنظیم وقت ، که بسیار در زندگی درسی و غیر درسی ما حائز اهمیته ، دستمایه شده است ! عمده مطالب این چند قسمت ، تاکید به ارزش وقت بود، اما این دلیل نمیشه که نگاهمان و یا رفتارمان رباتیک بشه ! یعنی ما آدم آهنی نیستیم . یعنی دقت ما به ارزش وقت ، نباید ما را چون اپلیکیشن بار بیاره!

ما با تنظیم وقت به ارزش و اهمیت اوقات زندگیمان پی میبریم . ما فقط سعی میکنیم عمر گرانبهای خود را به بطالت نگذرانیم .

ما فقط قصد داریم برای حریم شخصی خود ، ارزش قائل باشیم تا هر وقت بی وقت ، هر کسی به خود اجازه ندهد تا زمان اوقات برنامه ریزی شده شما را بگیرد . وقت شماست و متعلق به شماست .

با این حال ، شما ربات نیستید و روابط با دوستان را باید داشته باشید . حتما زمانی را برای گذراندن اوقاتی با آنها را هم ، در نظر گرفته اید . البته آنقدر کلاس و پرستیژ دارید که چهار چوب حریم خود را در هر شرایطی ، حفظ کنید .

 بدیهی است طبق برنامه ریزی تان ، در زمانی که برای تفریح و تفرج وقت گذاشته اید ، چنان انعطفانتان را به دوستان نشان خواهید داد، که تصور نشود شما خشک و غیر انعطاف شده اید و به خاطر توجه به وقت ، شما را به کامپیوتر فرض کنند ! 

مطمئنا در همین وقت گذاشتن با دوستانتان ، آنها متوجه خواهند شد که شما توانسته اید زمان را به کنترل خود در آورده و هر موردی را ، در جای خود آنجام بدهید . یعنی درس جای خودش ، خواب و خوراک جای خودش ، فضای مجازی جای خودش ، ارتباط با دوستان هم جای خودش !

شاید در گفت و شنود ها با رفقا ، به این مورد روبرو شوید که برخی از آنها از انباشت و تلنبار شدن درسهایشان ، گله کنند ! این بهترین فرصته که شما از( تنظیم وقت ) خودتان دفاع کنید . اینکه چگونه با تقسیم وقت از عقب ماندن کارها و امور درسی جلوگیری کرده اید .

حتما با دوستان خود خواهید گفت که چگونه با کمک سامانه تیک تاک ، از یاس و دلزدگی و اضطراب دوری کرده اید . حتما با دوستان خود خواهید گفت که با مشاوره گرفتن از مشاورین تیک تاک و ایضا با برنامه ریزی دقیق که از طرف دوستان  تیک تاکی ، برای شما طراحی شده ، از فشار روانی و شکست و ناکامی جلوگیری کرده اید .

حتما با دوستان خود خواهید گفت به جای ورود به دنیای خیالبافی و واقع گریزی که عامل اصلی سوزاندن وقت است ، با زندگی در دنیای واقعی ، توانسته اید به تمام امور درسی اشراف پیدا کنید و اعتماد به نفسی که نیاز دارید را به دست بیاورید  .

 حتی به دوستان خود خواهید گفت ، برای کنترل اوقاتی که برای درسهای خود لحاظ کرده اید چون یک ( دیکتاتور ) بوده وبا ( نگاه نظامی ) از آن مراقبت میکرده اید . به خاطر این نگاه ، حتی روی تلفن خود یاد داشت گذاشته اید ( حداکثر تماس 5 دقیقه ) یا زمانی که در فضای مجازی و یارانه ورود کرده اید برای خود محدودیت قائل شده بودید !

و حتما به دوستان خود خواهید گفت ، چگونه وقت برای شما اهمیت داشته و برای مراقبت ازوقتهای طلائیتان ، به خود اجازه کنجکاوی های نامربوط به اموری که به شما مربوط نبوده ،نمیداده اید . چون فقط وقت شما را میسوزاند . البته نه اینکه هر کنجکاوی الزاما زشت و منفی باشد ولی برای اینکه ذهن شما را به بیراهه نبرد ، دوری میکرده اید . بالاخره کنجکاوی ، ایجاد حواس پرتی کرده و حواس پرتی یعنی عدم تمرکز و عدم تمرکز ، مساویست با سوخت وقتهای طلائی ! در نتیجه طلای وقت را نباید بسوزد و طلای وقت شما نباید ، تبدیل به مس کرد. خب عزیزان تیک تاکی مباحث ( وقت طلاست ) را جمع میکنیم و برای اینکه طلای رفقای خود را محک بزنید ، به جمع آنها سفارش کنید که ( رفقا تیک تاکی شوید )

 .

 

مطالب مشابه

خوره بازی قدغن !
خوره بازی قدغن !

خب حالا که حضور جدول را به عنوان کمک به درک بیشتر از مفاهیم درسی پذیرفتیم ، خالی از لطف نیست که...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !

همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون رو باز میکنیم ، شب شده و باز باید...

وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !

وقتی نیازهای خود را جلوی چشمانمان میذاریم ، متوجه میشویم که نیازهایمان بسیار زیادند و از زمان شبانه...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود