وقت طلاست آنرا تلف نکنیم

انتهای بحث قبلی پیرامون تاثیر وقت بر اضطراب بود که ادامه میدهیم . یکی دیگر از نقاط ضعف ما ، داشتن اضطرابه . آیا شما فکر کرده اید چه زمانی اضطراب سراغتون میاد؟ جالبه بدونین ، عدم تعادل در تنظیم وقت ، تولید اضطراب میکنه ! همانطور که آگاه هستید و در مباحث گذشته هم به آن پرداختیم ، اضطراب ترس ناخودآگاه از عاملی ناشناخته است . در دروس تحصیلی هم ، ترس از عدم موفقیت ، یکی از قابل اعتناترین ترسهاست . در نتیجه باید شما در تنظیم وقت ، مهارت داشته باشید . چون تنظیم صحیح وقت ، شما را به تمام دروس مسلط کرده و در

نتیجه اضطراب را از شما دور خواهد ساخت . مهمترین دستاورد تنظیم دقیق وقتتان ، به دست آوردن شادابی و کسب اعتماد به نفس است . مهارت اشراف به اوقات ، شما را توانا و مطمئن میسازد .

آیا شما دوست دارید که اراده ای آهنین داشته باشید ، اگر پاسخ شما آری است ، در تنظیم وقت ، دقیق باشید .

خیلی راحت بگوئید ( نه ) ! بله عادت کنید تا با یک نه گفتن ، از کشتن زمانهای متعلق به خوتان ، محافظت کنید ! امان از رو دربایستی ! قبول و متعهد شدن ، شما را در مقابل عمل انجام شده قرار میدهد . شما نمیتوانید از تارهای عنکبوتی رودربایستی ، خود را خارج و رها سازید ! به خاطر آن باید هزینه پرداخت کنید ! هزینه آن هم قربانی کردن وقتهای طلائیتان است که جلوی چشمان شما ، در حال سوختن است !

به طورمثال ، دوستی به شما زنگ زده و برای یک موضوع پیش پا افتاده و پوشالی ، ساعتها روده درازی میکند و شما نمیدانید چگونه ار تارهای خجالت رها شوید ! این در حالیست که چند کار مهم با محدودیت زمانی دارید ، خب بی رو در بایستی با یک کلمه نه گفتن ، جلوی نابودی زمان طلائی خود را بگیرید !

هنر نه گفتن به موضوعات پوشالی ، یکی از راه های اصلی حفظ و صیانت ،از تنظیم وقت است . شما وقتی را برای انجام کار و هدفی تنظیم کرده اید ، پس باید وقت بدون بازگشت خود را، برای همان کار ، صرف کنید . بله عاقلانه ترین و عادلانه ترین روش برای صیانت اوقات زندگیتان ، کمک گرفتن از واژه رهائی بخش ( نه ) است .

شما باید یاد بگیرید با نه گفتن ، منظم شوید . شما باید یاد بگیرید با نه گفتن ، با صلابت و با اراده شوید . نه گفتن یک مهارت است که باید همه ما در زندگی یاد بگیریم . اما بایدحواسمان باشد که جنبه ادب حتما رعایت شود . چون برخی جنبه شنیدن نه را ندارند ! اینجاست که شما باید مهارت خود را نشان دهید تا کسی رنجیده نشود. ولی مهم حفظ اوقات شماست . طرف شما اگر منطق داشته باشد ، حتما دلیل (نه گفتن ) شما را درک خواهد کرد وگرنه دلیل نمیشود که شما وقتهای خود را تلف کنید .

 

خب یاران تیک تاکی عزیز ، دو قسمت دیگر از ( وقت طلاست ) را در اینجا میبندیم تا در فرصتی دیگر قسمت های دیگری از سلسله مباحث ( وقت طلاست ) را دنبال کنیم . پس چون همیشه ، باز به رفیقتان بگوئید ( تیک تاکی شو رفیق )

 

 

مطالب مشابه

در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید
در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید

ادامه مبحث پرسش و پاسخ و اندازه گیری میزان اضطراب 10-آیا تا به حال تصور کرده اید که در امتحانات...

در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید
در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید

در مواقعی که قراره سر جلسه امتحان حاضر شوید ، به طور طبیعی یک دلشوره در خود احساس میکنید. البته این...

وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !

وقتی نیازهای خود را جلوی چشمانمان میذاریم ، متوجه میشویم که نیازهایمان بسیار زیادند و از زمان شبانه...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود