وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !

وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم ! 

سلام بر تیک تاکی های نازنین و همراهان همیشگی . چون وقت طلاست ، سریعا برویم سر وقته، وقت! در قسمت قبلی سعی کردیم سنگ محکی به ارزش های وقت بزنیم و دریافتیم که با توجه نیازهایمان ، وقتمان را تفکیک کنیم . وقتی نیازهای خود را جلوی چشمانمان میذاریم ، متوجه میشویم که نیازهایمان بسیار زیادند و از زمان شبانه روزمان فراتره ! پس چاره ای نداریم تا الویت بندی کنیم . حتما بخشی ازنیازها ضروری و واقعی هستند و بعضی هم ، کاذب و ضروری نما میباشند . اگر به این نیازهای کاذب توجه نکنیم و حتی عمدی کنار بگذاریم ، چیزی از دست نمیدهیم ، مثل چی؟ مثل تکست دادن و چت کردن ! پس فکر نکنیم با فراموش کردن و کنار گذاشتن آنها ، به سلامتی ما لطمه میخوره !

تنظیم وقت در زندگی ، شاید با عادتهای فرد ، همسو و شاید در تضاد باشه ! چنانچه تنظیمات وقت به عادات فرد آسیب بزنه ، باید تغییراتی در عادت خود بدهد و همینطور برعکس . تصور کنید مقداری پول در جیب دارید و به یک سفر دو روزه میروید . طبیعیه که پول شما ، باید شما را در رفت و برگشت همراهی کنه . دیگه فرقی نداره که شما عادت به خوردن غذای لاکچری دارید . چون اگر بر حسب عادت بخواهید غذای دلخواهتان را بخورید ، باید از سفر کامل صرف نظر کنید . ما باید یاد بگیریم عادتهای خود را شناسائی کنیم . مثل عادت به خوابیدن یا بیدار شدن ، عادت تغذیه ای ، یا عادت مطالعاتی و یا عادت تفریحی و در کل عادتهای اینچنینی . باید تشخیص بدهیم کدام عادت را نباید دست زد . مثل عادت صبح دیر برخاستن ! در این شرایط نباید به جای تغییر عادت برای زود برخاستن ، نباید وقتی برای مرور درسی لحاظ کرد . یا اگر عادت دارید شبها زود بخوابید ، نباید برای مطالعه تا دیر وقت ، وقت خود را تنظیم کنیم . پس اگرعادت را نشناسیم و وقتی برای آن در نظر بگیریم ، مثل اینه که وقتهای خود را به هدر بدهیم  . اما گاهی باید در شرایط خاص تغییراتی در عادات خودمان بدهیم . البته این تغییر عادتی به اراده ای استوار ، چون اراده شما نیاز دارد . حتما در مباحث گذشته خاطرتان هست که شما باید همواره در زمینه رشد اراده ، کوشا باشید !

یکی دیگر از نقاط ضعف ما ، داشتن اضطرابه . آیا شما فکر کرده اید چه زمانی اضطراب سراغتون میاد؟ برای پاسخ این سوال با تیک تاک همراه باشید!

.

.

.

انشا در مورد وقت طلاست کلاس هفتم
وقت طلا است یعنی چه
شعر در مورد وقت طلاست
ضرب المثل وقت طلاست یعنی چه
ارزش زمان
انشا در مورد چرا باید قدر فرصت ها را دانست
شعر در مورد غنیمت شمردن وقت
وقت طلاست يعني چه
داستان درباره وقت طلاست
منظور از وقت طلاست چیست
موضوع انشا در مورد وقت طلاست
بطالت یعنی چه
روز فصل یعنی چه


مطالب مشابه

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !

همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون رو باز میکنیم ، شب شده و باز باید...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

سلام بر تیک تاکی های عزیز و همراه . همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

فرضا زمانی را برای دیدار دوستانمان گذاشته ایم ، ولی چنان سرگرم میشویم و از خود بیخود ، که یادمون...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود