وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

سلام بر تیک تاکی های عزیز و همراه.

میگن وقت طلاست ! فرضا زمانی را برای دیدار دوستانمان گذاشته ایم ، ولی چنان سرگرم میشویم و از خود بیخود ، که یادمون میره که چه جوری تمام وقتمان پرید ! در مقابل سئوال که چرا این همه وقت را بیهوده گذروندی ؟ میگی تو جمع بچه ها بودیم که یهو ایرج و تورج و حمید و مجید و اکبر و اصغر هم رسیدند سرمون گرم شد و دیگه نفهمیدیم چه جوری شب رسید و وقتمون سوخت شد ! شتابون میری خونه که شاید از تتمه وقتت به طور فشرده کمی هم به درست برسی که یهو با خواهرت روبرو میشی و میپرسی کجا بودی ؟ که در جواب میشنوی رفته بودم پیش زری و پری وموری و سوری و مولی و سولی ، که یهو طوبا و صغرا هم رسیدند سرمون گرم شد به حرف زدن !

شما هم چون رطب خورده اید ، چیزی نمیگوئید و با سرعت میروید تا شاید جبران مافات کنید ! فردای مبارک بلند میشوید تا با برنامه ریزی ، وقت را فشرده کنید و نهایت استفاده را با وقت امروزتان ببرید . اما با یک تلفن خود را در جمع دوستان دیروز میبینید !  باز سپری شدن روز و در مقابل سوال که باز امروز دیگه چرا ؟ میگوئید بچه ها اصرار کردن و من هم رفتم ! خواستم برگردم که یهو جاسم و قاسم و باقر و نادر وکمال و جمال هم رسیدن و ... که باز وقتمون پرید ! با شتاب میرسی خونه و باز دیدار با خواهر که کجا آبجی ؟ و باز آبجی میگه ، آخه میدونی داداش ، بچه ها مراسم خداحافظی داشتند که یهو شهین و مهین و سعیده و حمیده هم رسیدند و نفهمیدیم چه جوری گذشت !

نخیر فایده نداره ، از سوزاندن و سوختن وقت ، حتی ذغال هم برایتان نخواهد داشت ! ما باید یاد بگیریم با تفکیک نیازها و الویت بندی آنها ، افسار وقت را در دست بگیریم . این وقت مال ماست سهم ماست حق ماست . برای آن ارزش قائل باشیم و وقتهای مرده را در مناسبتهای مختلف احیاء کنیم  مثل مطالعه در اتوبوس البته بی توجه به حرفهای سایر مسافرین ، حتی وقتی که از گرونی گوشت و مرغ حرف میزنند ! شما به فکر احیاء وقتهای مرده خود باشید و فکرتان را متمرکز کنید به باز پروری وقتهای از دست رفته تان ! یاد بگیرید تا از طلا استفاده بهینه کنید نه اینکه به یک تیکه فلز بی ارزش بدلش کنید ! وقت شما ، عمر شماست! وقت شما با پیراهن شما فرق داره ! اگه پیراهن شما پاره و دریده شود ، از تن خارج و پیراهن دیگری جایگزین میکنید ! اما چه چیزی میخواهید جایگزین دیروزتان بکنید ؟! خب یه استراحتی بکنیم تا باز در قسمت دیگر سنگ محک وقت را در دست بگیریم . پس باز چون همیشه و همچنان ، تیک تاکی باش و به رفیق خود بگو  تیک تاکی شو رفیق

مطالب مشابه

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

سلام بر تیک تاکی های عزیز و همراه . همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !

همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون رو باز میکنیم ، شب شده و باز باید...

وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !

وقتی نیازهای خود را جلوی چشمانمان میذاریم ، متوجه میشویم که نیازهایمان بسیار زیادند و از زمان شبانه...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود