وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم !

سلام بر تیک تاکی های عزیز و همراه . همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون رو باز میکنیم ، شب شده و باز باید چشمهایمان را ببندیم! واقعا از یه عطسه کردن هم کمتره ! یه روزی رو در ذهنتون به یاد بیارین ، نخیر زیاد راه دور نرین مثلا سه چهار روز پیش رو ! واقعا اگه طول روز رو در ذهنتون تجسم کنید ، از یه عطسه کردن ، کمتر نبوده ؟

این مثال  برای کل عمر هم صادقه ، یعنی طرف شصت هفتاد سالشه ، وقتی ازش بپرسین از وقتی که گذروندی ، چه خبر ؟ میگه عمری بود که به یه چشم به هم زدن ، پرید ! اصلا نفهمیدیم چه جوری گذشت به اندازه یه عطسه کردن بود و رفت !

شاید به همین خاطره که میگن ( وقت طلاست ! )

البته این مثال مال زمانهای دور بود که یه کیلو طلا دو ریال ارزش داشت نه حالا که یه کیلوش چند صد میلیون تومانه ! ( البته این قیمت تا این لحظه است ! ) پس با این حساب در این مقطع ، ارزش وقت بسیارمهم تر ، بالاتر و طلائی تره !

خب حالا ما از اون دسته از افرادی هستیم که قراره از هر ذره این طلا ، بهره ببریم و چهره زندگیمون رو طلائی کنیم یا با بطالت ، طلا رو تبدیل به مس بکنیم ! حتی با مس که سهله با غفلتی پوشالی ، تبدیل به حلبی له شده بکنیم و بگذرونیمش !

همه این مقدمه سرائی ها برای این بود که بدانیم زمان بسیار محدوده و در مقابلش ، اهداف و آرزوهای آدمیزاد بسیار زیاد و نامحدود . یعنی یه پارچ آب رو بخواهیم بریزیم در یک لیوان ! نشدنیه نه ؟! اما با برنامه ریزی خواهیم توانست از لحظات وقتمان در طول عمرمان بالاترین بهره را ببریم تا به بیشترین آرزوهای رسوب شده در ذهنمون برسیم . ( انشالله )

ما باید بدانیم که یه سری نیازهای ( فردی ) داریم و برای رفع این نیازها باید وقتمون رو تنظیم کنیم . میشه گفت نیازهای فردی ، شامل سه بخشه که باید اوقاتمون رو در این سه بخش عادلانه تقسیم کنیم .

نیازهای جسمی  مثل بهداشت ، تغذیه ، خواب و استراحت که مهمترین و اصلیترین نیاز فردی ما میباشد.

نیازهای روانی ، اجتماعی  مانند ارتباط با دوستان ، کمک به خانواده یا دیدن تلویزیون ، یا خرید و ...

 نیازهای تحصیلی  که برای ما ارزش و جایگاه ویژه ای دارد . مانند مرور درسها ، حفظ کردنها ، تست زدنها ، پیش مطالعه ها ، آماده سازی خود برای امتحانات و سایر امور درسی که همگی در نیاز درسی خلاصه شده است ( البته فراموش نکنیم یک وقت طلائی برای تیک تاک باید کنار گذاشته شود ! ) خب در تنظیم وقتمان باید چنان مهارت داشته باشیم تا نیازهای فردی ما ، اشباع شود . برای مثال نباید در زمانی که با دوستانمان ، قرار میذاریم ، چنان به اندوخته وقتمان ، دست درازی کنیم که دیگر نیازهایمان در حسرت وقت سوخته باقی بمانند !

برای خوندن ادامه مطلب با تیک تاک همراه باشین.

.

.

.

.

.

.

.

وقت طلاست انشا
معنی ضرب المثل وقت طلاست
راهکار مبارزه با هدر رفتن عمر انسان
هدر دادن جوانی
چه چیزهایی هدر می روند
بهترین استفاده از عمر
استفاده بهینه از زمان در طول 24 ساعت
چگونه وقت خود را به بطالت نگذرانیم
کتاب چگونه از زمان درست استفاده کنیم
چگونه از وقتمان نهایت استفاده را ببریم
انشا "چگونه از فرصت ها استفاده کنیم"

مطالب مشابه

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

سلام بر تیک تاکی های عزیز و همراه . همش بیست و چهار ساعته ! بله شبانه روز رو میگیم ! تا صبح چشممون...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم!

فرضا زمانی را برای دیدار دوستانمان گذاشته ایم ، ولی چنان سرگرم میشویم و از خود بیخود ، که یادمون...

وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !
وقت طلاست ، آنرا تلف نکنیم !

وقتی نیازهای خود را جلوی چشمانمان میذاریم ، متوجه میشویم که نیازهایمان بسیار زیادند و از زمان شبانه...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود