من میخواهم سفیر اعتماد به نفس بشوم !

من میخواهم سفیر اعتماد به نفس بشوم !

قسمت دوم

سلامی صد باره به تیک تاکی های عزیز، عزیزانی که در قالب اعتماد به نفس ، در برای رسیدن به آینده ای درخشان ، سخت در تلاشند . البته در کنار اپلیکیشن تیک تاک ! در زمینه اعتماد به نفس به قدر کافی با کلمات ، بده بستون کردیم اما اینکه این امتیاز را چگونه با دیگر دوستانمون به اشتراک بگذاریم چه کنیم ؟ وحتی بتوانیم برای اطرافیانمون سمبل ( اعتماد به نفس ) باشیم و از نگاه آنها ، خودمون را به مانند یک سفیر ( اعتماد به نفس ) معرفی کنیم ، چه بکنیم ؟! همیشه افرادی متشخص و مقبول اجتماعی در هر زمینه ای را ، در جلوی دیدگانتان قرار داده و مرتب با سئوالاتی ، ذهن خود را درگیر کنید ! سئوالاتی به صورت جملاتی تامل برانگیز از قبیل

 ( من میتوانم )

( این کار که این شخص انجام میدهد ، از عهده من هم بر می آید )

( مگر بین من و افرادی چون ایشان چه فرقی هست ؟ )

( من تلاش میکنم تا از وی بهتر شوم )

(این بحث و تحلیلی که این شخصیت داره میکنه اگر من بودم ، طور دیگری بحث وتحلیل میکردم و حتما بهتر میشد !)

و جملاتی از این دست !

همواره سعی کنید در خواب و بیداری با این جملات بازی کنید و حتی زندگی کنید  ! فرضا به بهانه درس خواندن مخصوصا مرور درسهای شفاهی ، سعی کنید در مقابل آئینه ای قدی بایستید و با پزهای مناسب ، با درستان ، درگیر شوید . درست مثل اجرای یک شو ! ( این روزها معروف شده به دابسمش ! ) تصور کنید در مقابل عده کثیری ایستاده و سخنانتان را در مغز آنها تزریق میکنید ! با فیگورها و انعطافهائی که به خود میدهید و نوع نگاه کردن به مخاطبین ، همینطور تامل کردن سر کلمات کلیدی ، از ابزارهای موفقیت شما خواهد بود ! حتماً و حتماً باید به کلمات بسیاری اشراف داشته باشید . یکی از اسرار اعتماد به نفس داشتن ذخیره زیاد کلمات است ! این داشته ها به شما کمک میکند تا در حین سخنوری و ادای جمله ای که منظورتان است ، به اصطلاح گیر نکنید ! در این حالت مجبور خواهید بود از کلمه نامانوس ( چیز ) استفاده کنید !

فرضاً میخواهید این جمله را ادا کنید .(روزی که میخواستیم به جلسه مدیران صنعتی با خودروهای برقی هیرو برویم برای اولین بار با این خودرو آشنا شدم . )

خب تصور کنید با ادای دو کلمه این جمله مشکل داشته و در ذهنتان به سرعت قابل دسترس نیست در نتیجه مجبور خواهید بود از کلمه ( چیز ) بهره برده و اینگونه جمله را بگوئید . (روزی که میخواستیم به جلسه مدیران ... ( چیز ) با خودروهای برقی ... ( چیز ) برویم برای اولین بار با این خودرو آشنا شدم ! )

حتماً متوجه شدید که عدم تسلط روی کلماتی ، چقدر از اعتماد به نفس شما کم میکند . متاسفانه باید گفت بسیاری از شخصیتهائی که این روزها تریبونهای مختلفی را اشغال کرده اند ، دچار این ضعف هستند و در یک سخنرانی یک ساعته نه چندان دلچسب ، انباری از کلمه ( چیز ) را تحویل شنونده داده که برای مستمع بسیار اذیت کننده میباشد . بدیهی است مستمع سریع خسته میشود ! این خستگی باعث میشود به مرور تریبون این سخنور خالی شده و به دنبالش اعتماد به نفس وی نیز ، از دست برود ! به هر حال شما سعی کنید چهره های موفق و سخنوران حاذق ، را برای خودتان الگوسازی کنید .چه بهتر که درستان را در فرم همان شخصیت مطرح ، اجرا و آن را بیاموزید ! البته در زمان مناسب شما دارای شخصیت مستقلی خواهید شد . در نتیجه شما با یک تیر دو نشان اساسی را میزنید . مطمئن باشید برای ساختن و به دست آوردن شخصیتی که سرشار از اعتماد به نفس باشد ، شیوه ای درست را انتخاب کرده اید ! این روش به شما می آموزد که در جمع دوستان و آشنایان ، چگونه متکلم وحده باشید. به نوعی منبر و تریبون را در اختیار بگیرید . چون شما تصاویر افراد موفق را در ذهن خود کاشته اید . البته کسانی را محور قرار دهید که جایگاه بلندی در جامعه دارند . افرادی که در حال حاضر احتمال

میدهید که دسترسی به پست و مقام آنها محال یا حداقل بسیار سخت است . افرادی از قبیل وزیر و وکیل از نویسنده و شاعر ، از سخنور و ادیب همه و همه و حتی بالاتر . شما هم میتوانید و برای رسیدن به جایگاه ای ایده آل که امروزه محور ذهن و آرزوی شماست ، تلاش کنید تا فردا به آن برسید . شما باید بدانید که تمام افراد موفقی که درذهن شما جلوس کردند ، روزگاری در جای شما بودند چه بسا با امکاناتی ضعیف تر! تازه شما در کنارتان پلتفرم تیک تاک را دارید که هیچکدام از شخصیتهای مد نظر شما این اپلیکیشن را هم نداشتند !

خب با آرزوی اینکه یک تیک تاکی موفق و با اعتماد به نفسی شوید ، بحث موضوعی این قسمت را میبندیم تا گشایش دفتر جدید با موضوعیتی جدید ، تیک تاک برای همه شما آرزوی موفقیت میکند . همچنان قرار بین ما با شما برقراره که به هر دوستی بگویید ( تیک تاکی شورفیق ! )

مطالب مشابه

من میخواهم سفیر اعتماد به نفس بشوم !
من میخواهم سفیر اعتماد به نفس بشوم !

سلام بر تیک تاکی های عزیز ، بچه ها کارتون گالیور رو یادتونه ؟ یه شخصیت داشت که در عین بامزگی سمبول...

اعتماد به نفس ، شیرینی زندگانی
اعتماد به نفس ، شیرینی زندگانی

به نوعی میشه گفت عصاره اراده ، جسارت ، شجاعت و انگیزه شربت شیرین ، اعتماد به نفسه ! اعتمادبه نفس...

وقت طلاست آنرا تلف نکنیم
وقت طلاست آنرا تلف نکنیم

سلام و هزاران سلام به شما تیک تاکی های عزیز و همراه و تمام رفقایتان . امیدواریم تا به حال سامانه...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود