سفره سلامتی ، پرورش قدرت یاد گیری مغز

سلام بر دوستان همیشه همراه تیک تاکی . چطوره  در کنار هم با یک سری از عناصر مورد نیاز بدن آشناشویم ! خب معرفی میکنیم ،عناصر، بچه ها . بچه ها ، عناصر !! بسیار خب عنصر اول: ویتامینها ، مخصوصا ویتامین ( B ) که مصرف آن برای سلامتی جسم و روان بسیار سودمنده . مواردی که شما برای هم جسم و هم روان ، شدیدا به آن نیاز دارید . این ویتامین برای قدرت حافظه عملکردی عالی داشته و به شما در امر یادگیری کمک میکند . حفظ رژیم غذائی و مصرف صحیح تغذیه میتواند ویتامینها را به شکل اصولی به بدن برسانند . از این رو در رژیم غذائی خود از محصولاتی چون عدس جوانه گندم ، اسفناج ، پرتقال ، شیر، تخم مرغ ، هویج ، گردو ، کاهو و فندق استفاده نمائید .

 

ویتامین ( PP ) نیز برای فرایند یادگیری مفیده . برای همین اکثرا به مصرف قهوه روی می آورند . این ویتامین در قهوه زیاد یافت میشود . متاسفانه برخی به غلط در زمانی که مغز نیاز به استراحت دارد ، مصرف قهوه را زیاد میکنند . روش درست برای رفع خستگی مغزو به دست آوردن ذهنی پویا ، فقط استراحت است . نه اینکه ایام درسی درطول سال تحصیلی را بی خیال باشیم به امید اینکه در شبهای امتحانی ، برای یادگیری با مصرف قهوه ، مغز را به زور فعال و بیدار نگهداریم ! آخه رفقا دوپینگ هم راه روشی داره نه اینجوری ! به هر حال این ویتامین علاوه بر قهوه در حبوبات ، گندم سبوس دار ، هویج  جگر ، سویا و ماهیهای چرب نیز وجود دارد .

آهن یکی از عناصر مهم در حفظ سلامتی بدن است . مصرف این مواد معدنی در جهت قدرت یادگیری بسیار لازمه مخصوصا در دختر خانمها که متاسفانه در فقر مصرف آهن میباشند. برای به دست آوردن آهن میتوانید آنرا در محصولاتی چون گوشت گاو و جگر ، عدس ، پیازچه ، تخم مرغ و مخصوصا کشک که از آهن غنی است ، به دست آورید . حتما میدانید که بخش زیادی از آهن موجود در بدن در خون جاری است ! ( سه چهارم ) آهن بدن در خون است ! و باز میدانید که یکی از وظایف خون رساندن اکسیژن به ماهیچه ها و مغز میباشد . پس اگر فردی احساس خستگی ، بیحالی ، عدم تمرکز و خواب آلودگی بسیار داشته باشد ، میتوان گفت که ناشی از فقر آهن است . به همین دلایل این عنصر مهم و حیاتی را در رژیم غذائی خود ، حتما لحاظ کنید .

 

مطالب مشابه

سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز
سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز

مصرف این مواد معدنی در جهت قدرت یادگیری بسیار لازمه مخصوصا در دخترخانمها که متاسفانه در فقر مصرف...

سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز
سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز

یک نکته جالب در بعضی از دوستان رفتارهائی دیده شده که متاسفانه ناشی از باورهای غلطه . مثلا یه عده...

بهترین سن برای بهترین خوردن ( قسمت ویژه )
بهترین سن برای بهترین خوردن ( قسمت ویژه )

حتما شنیدین که از قدیم روایته ، صبحانه را به اندازه شاه ، ناهار به اندازه وزیر و شام به قدر فقیر...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود