مزرعه خوشبختی در یک قدمی ماست !

مزرعه خوشبختی در یک قدمی ماست !


تیک تاکی های گرامی سلام . در مباحث گذشته با ویژگیهائی که برای رسیدن به اوج لازم است ، آشنا شدیم و همین طور با دوستانی که باید برای رسیدن به اهدافمان در کنارمان داشته باشیم و چه بسا تا آخر عمرمان همچنان دوست باقی بمانیم .

حالا با این امتیازات چه بکنیم ؟ اول از همه میگن یه عده چند شبانه روز نشستند و شمردند و به این نتیجه رسیدند که ( یک صد میلیارد سلول ) تشکیل دهنده مغز انسان است ! عجبا ، حالا با ده تا بالا پائینش کاری نداریم اما وقتی به عمق این اتفاق نگاه میکنیم ، میبینیم چقدر امکان پیشرفت و یادگیری داریم مخصوصا نوجوانها و جوانها که مغز محترمشان آکبند بوده و آماده جذب هر مطلبی هستند .

خب برای اینکه از تمام خواص و توانائی های مغزی خود استفاده کنیم ، متوجه میشویم که چقدر خوبه در کنار هر مطلبی یاری داشته باشیم تا پتانسیل دریافت مطالب را دو چندان که چه عرض کنم ، بلکه صد چندان کند !

حالا ارزش یاران واقعی رخ پیدا میکند ! ببینید مغز هر انسانی چون یک مزرعه است که آماده برای کاشت و داشت و برداشته ! خب یک انسانی که دوران جوانی را پشت سر گذاشته به طور طبیعی به کشت تک محصولی راضی شده و نیازی نمیبیند تا انواع محصولات را در این مزرعه پرورش بدهد ! اما نوجوانها و جوانها ، دیگر دلیلی نمیبینند که در این مزرعه به یک محصول قانع باشند . جوانها به خاطر دور بودن از دغدغه های روزگار و انرژی نهفته خود ، تمایل فطری دارند تا محصولات متنوع در این مزرعه بیکران به عمل در بیاورند!

به نوعی جوانها هم تمایل و هم انگیزه دارند تا استفاده کامل از یک صد میلیارد سلول خود بکنند . در نتیجه احساس حقارت و خجالت نکنید . از تمام پتانسیل دوستان استفاده نمائید تا در مزرعه خود به تمام محصولات دسترسی پیدا کنید . این را هم در نظر داشته باشید که حضور شما هم در کنار دوستان مکمل یادگیری آنها هم خواهد شد . جوانها بهترین فرصت را دارند تا در مزرعه خود که همانا مغزهایشان میباشد با پشتکارو استقامت ، به آنچه میخواهند برسند . انشاالله .

مثالی در قبل آوردیم که اوج قدرت و خواسته شما را در بلندای قله ای دیدیم و طناب محکمی که نقش اصلی و محوری آنرا ( اپلیکیشن تیک تاک ) بازی میکرد ، به پائین افتاده بود تا شما با آن طناب محکم و مطمئن از کوه سخت و پر چالش علم و دانش بالا رفته و بر قله بایستید . خب حالا اگر دیگر دوستان شما که با شما هم گام شده اند و حتی آنها هم تیک تاکی نیز هستند ، چون شما طنابی در دست دارند تا همه با هم به سوی قله پیروزی صعود کنید . این تجمع به شما اطمینان خاطر میدهد که در طول مسیر با هر معضل و دست اندازی مقابله کرده و با کمک هم تمام سختی ها و خطرات احتمالی را پشت سر بگذارید.

این هم پیمائی که با هم پیمانی آغاز شد سبب ساز خاطراتی میشود که در زمان استقرار بر قله کوه با آرامش و خرسندی از پیروزی کنار هم نشسته اید ، از این خاطرات یاد کنید و لذتش را ببرید ! اما یادتان باشد که یک یار در کنار شما بود و آنهم یاری نبود جز طناب محکم تیک تاک !

پس تا اینجا ما به اهمیت دوست یابی و یارگیری مناسب پی بردیم . از عدم نگرانی از شکست و ناکامی آشنا شدیم . وحتی یاد گرفتیم چگونه از شکست  پلی بسازیم برای عبور از بحران و لمس لحظات پیروزی. یک نویسنده آمریکائی به نام ( بیچر استاو ) میگه : هرگز از تلاش دست برندار چون با گذشت زمان ، حتما درب خوشبختی به صدا در می آید .

یکی از تلاشها برای دوستان تیک تاکی اینه که به دوستان دیگر که رسیدند یک جمله به آنها بگویند : رفیق تیک تاکی شو !

 

 

 

مطالب مشابه

قوائد درس خواندن را بشناسیم .
قوائد درس خواندن را بشناسیم .

به زمانهای درس خواندمان ، شخصیت دهیم . هدفمند بخوانیم و سعی کنیم دوران آموزشی استانداردی داشته...

سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز
سفره سلامتی ، پرورش قدرت یادگیری مغز

یک نکته جالب در بعضی از دوستان رفتارهائی دیده شده که متاسفانه ناشی از باورهای غلطه . مثلا یه عده...

سفره سلامتی
سفره سلامتی

درست خوردن وبه طور کلی شناختن اصولی تغذیه ، یکی از ملزومات گذران عمره !...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود