اعتماد به نفس ، شیرینی زندگانی

اعتماد به نفس ، شیرینی زندگانی !

هم گام تیک تاکی، سلام ! با چالشهای درسی در چه حالید ؟ تصور و امید ما اینه که طرف رو برده باشین گوشه رینگ و انواع و اقسام هوک رو که بلدین ، برای به زیر کشیدن هر چالشی به کار گرفته باشید !در ادامه سلسله بحث هامون رسیدیم به اعتماد به نفس .

اجازه بدین در ابتدا یه اتفاق تاثیر گذار که زیاد به موضوع ما هم ، بی ارتباط نیست رو، تعریف کنیم . در یکی از مسابقات دوی ماراتن که درسال 1968مکزیکوسیتی برگزار شد ، یکی از قهرمانان تانزانیا به نام جان استفن آکواری قبل از رسیدن به خط پایان ، دچار حادثه شد و پایش شکست . حتما میدانید که مسافت دوی ماراتن چهل و دو کیلومتر است و قهرمان بد بیار چیزی حدود سی کیلومتر رو دویده بود که این حادثه برایش پیش آمد . دونده های دیگر به خط پایان رسیده و برنده مسابقه هم شناخته شد . اما دونده مصدوم حاضر به ترک مسابقه نبود و با همان وضعیت و پای شکسته ، لنگ لنگان در حالیکه درد میکشید ، به مسابقه ادامه داد . ساعتها گذشت و مردم به جز چند نفر ، به خانه هایشان برگشتند . چند اتومبیل امدادی و مامورین اورژانس و پلیس ، دونده مصمم را همراهی میکردند . بالاخره تا پاسی از شب ، دونده به خط پایان رسید و بوسیله مامورین به بیمارستان اعزام شد .

خب چه ویژگی هائی باعث شد که این دونده با شرایط خطیر، این چنین نامش را پرآوازه کند. آیا جز داشتن اراده ، جسارت ، شجاعت و اعتماد به نفس بالا ، چیز دیگری بود ؟ در پایان جمله به یاد ماندنی این همیشه قهرمان را بد نیست بخوانیم تا برای همه ما سرمشق استقامت باشد. زمانیکه خبرنگاران از استفن پرسیدند وقتی پایت شکست چرا مسابقه را رها نکردی ؟

این دونده استقامت در جواب گفت : مردمان کشورم مرا پنج هزار کیلومتر اینجا نفرستادند که آغازگر مسابقه باشم ، آنها از من انتظار داشتند که مسابقه را به پایان برسانم !!این ویژگی ها همان است که قراره در شما متبلور بشه . با داشتن این خصوصیات فعل خواستن در زندگی شما جاری خواهد شد ، مطمئن باشید . به نوعی میشه گفت عصاره اراده ، جسارت ، شجاعت و انگیزه شربت شیرین ، اعتماد به نفسه !

اعتمادبه نفس کجا به کارمیاد؟ درهمه حرکات شما درزندگی ودراین مقطع ، رسیدن به مدارج بالای درسی! چنانچه در موردی شما با طعم شکست آشنا شدید ، برای ادامه دادن و عبور از شکست و ناکامی، این اعتماد به نفسه که به کمک میاد . ناکامی در درس یا هر حرکت اجتماعی ، به هیچ وجه ای ، مهم نیست مهم جبران ناکامی ها ست.  متاسفانه بعضیها تصور میکنند با یک شکست و چشیدن طعم ناکامی ، دنیا به آخر رسیده یا آنها رسیدن به ته دنیا ! به قول بزرگی که گفته : زمانی پیروزی یا موفقیت ، شیرینیش ماندگاره که با ناکامی های مکرر، به دست آمده باشه !

آیا فکر میکنیم که دستاوردهای بشری ، همینجوری مثل هلو تو گلو به دست آمده ؟! تا الان فکر کرده ایم که فرضا ، گوتبرگ چند بار شکست خورده تا به صنعت چاپ رسیده ؟ مارکونی چند بار شکست خورده تا به اختراع رادیو رسیده ؟ طفلکی ها برادران رایت ، چند بارزمین خوردند تاهواپیمای اختراعی شون رفت هوا ! یا کسان دیگر که با شکستهای مکرر ، به پیروزی های جاودان رسیدند و نام خودشون رو در تاریخ ثبت کردند . بله در اندیشه آنها و هر کس دیگری که عصاره اعتماد به نفس را چشیده شده باشند ، موفقیت را حتما ، لمس خواهند کرد .

آنها در برابر ناکامی ها چه کردند و ما چه بکنیم ؟ در مبحث آینده به مقابله با شکست و ناکامی میپردازیم و مهمتر اینکه شناخت سطح توقع برای پیروزی چه اندازه است . شما مباحث تیک تاک را دنبال کرده وبه دیگران هم سفارش کنید که ( تیک تاکی شو ) رفیق ! واقعیت تیک تاکی اینست ، هر چه بام تیک تاک بزرگتر ، برفش که همان جوایز است نیز،  بیشتر . پس به رفقا باز بگوئید تیک تاکی شو رفیق !

 

 

مطالب مشابه

در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید
در این پرسش و پاسخ ، سطح اضطراب خود را بسنجید

ادامه مبحث پرسش و پاسخ و اندازه گیری میزان اضطراب 10-آیا تا به حال تصور کرده اید که در امتحانات...

قوائد درس خواندن را بشناسیم .
قوائد درس خواندن را بشناسیم .

به زمانهای درس خواندمان ، شخصیت دهیم . هدفمند بخوانیم و سعی کنیم دوران آموزشی استانداردی داشته...

چند اخبار رنگارنگ از انگشتانی که در طبیعت گم میشوند (قسمت دوم)
چند اخبار رنگارنگ از انگشتانی که در طبیعت گم میشوند (قسمت دوم)

خب بریم ببینیم در دنیا و دنیای دانش آموزی ، چه خبری شنیده میشه ! به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال )...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود