مزایای یارگیری ، دوست یابی !

همسفر تیک تاکی باز سلام . در قسمت قبلی بحثمان در باب شناخت دوست ناباب و یافتن دوست باب نیمه ماند و اینک دنباله بحثمان .

خب مشخص شد که شما با داشتن فاکتورهای مثبت ، میتوانید دوستان باب را ازنابابان تشخیص دهید .حضور دوستان واقعی کنار شما خیلی مواقع باعث پیشرفت یا سرعت دادن به پیشرفتتان میشود . یارگیری   مناسب موهبتی دیگریست که در مسیر راهتان قرار میگیرد . البته شما با انتخاب ( اپلیکیشن تیک تاک ) یک یار مناسب و واقعی برای خود کنار گذاشته اید اما باز، بهتره به یک نکته بسیار ریز و ظریف توجه توجه کنید . به نظر شما دوست صمیمی با یار مناسب فرق دارد یا یکی هستند ؟اجازه بدهید یک مثال ساده بیاوریم تا منظوررا برسانیم . مثال را هم از دنیای فوتبال میزنیم که اکثر شما حال و هوای فوتبالی دارید !

فرض بگیرید شما عضو یک تیم فوتبال هستید و پست تیمی شما هم ، خط حمله است . وظیفه شما گل زدنه و برای رسیدن به هدف باید تغذیه شوید . کی شما رو تغذیه میکنه؟ یار مناسب نه دوست صمیمی ! یارمناسب میتواند دوست صمیمی هم بشود اما دوست صمیمی خیلی کم پیش میاید که یار مناسب هم بشود !

ببینید یک مثال نزدیکتر بزنیم چطوره؟ پس میزنیم ! میدانید که در حال حاضر( مسی ) یکی از شاخص ترین فوتبالیستهای دنیا بوده و عضو تیم بارسلون اسپانیا میباشد . معروفیت مسی جدا از خلاقیتهای فردی ، به خاطر دو یار ارزشمندی بود که به زیبائی اورا در منطقه خط حمله ، حمایت میکردند . ایستا و ژاوی در کنارمسی تشکیل یک مثلث وحشتناک حمله را داده بودند . البته یکی دو نفر دیگر هم درنتیجه گرفتن مسی نقش داشتند ، اما این دونفر یار ارزشمند مسی بودند . میتوان دلیل این ادعا را عدم نتیجه گرفتن مسی در تیم ملی آرژانتین دانست . در تیم ملی حضور یار هم تیمی مسی در باشگاه بارسلون امکان پذیر نبود چون متعلق به کشور دیگری بودند . پس مسی در تیم ملی هرگز نتوانست به اوج حضور در باشگاه بارسلونا برسد. مسی چنانی با ژاوی و ایستا دوست جون جونی و صمیمی نبود، اما ثابت شد که یاران خوبی در تیمشان بودند . همچنین در تیم ملی بازیکنانی که در کنار مسی بودند از دوستان نزدیکش هم بودند مخصوصا یک نفر که به خاطر سفارش مسی و اعمال نظر به مربی ، عضو تیم شد ! اما با این حال ، برای بازی یار مناسبی برای مسی نبودن و در کل یاران تیم ملی آرژانتین ، نتوانستند که او را تغذیه کنند !

در نتیجه شما باید از اتفاقات اطراف خود ، مانند مثال فوتبالی که برایتان ذکر شد ، پند گرفته وازمزایای آن  بهره مند شوید.این اتفاقات و مثالها دراطراف شما بسیار است و شماباید به دقت آنها را ببینید  و چون پازلی در کنار هم چیده و نتیجه مثبت را در جیبتان بگذارید !ارتباط گرفتن با این افراد از هنرهای شما باید باشد . برای ارتباط گرفتن به هیچ عنوان رودرواسی نکنید . غد نباشید . غرور نداشته باشید و خجالتی هم نباشید .  این موارد آفت جوانها است !  بد نیست در مقابل این موارد آفت زده ، به شاخصه هائی که باعث رشد و اعتلای شما خواهدداشت،به اجمال مرورکنیم . داشتن انگیزه قوی ، داشتن اراده ، دارا بودن جسارت و شجاعت و مهمتر از همه داشتن اعتماد به نفس ! این شاخصه ها پرتابگر شما هستند . و خوشا آنکه با دوستان و یارانی هم گام شوید که دارای این ویژگی ها باشند و بازخوشا به حال تمامی دوستانی که باهم و در کنار هم عضو ( اپلیکیشن تیک تاک ) باشند . درقسمت نوزدهم با ویژگی اعتماد به نفس آغاز میکنیم . ما را همچنان دنبال کنید و پیشنهاد ( تیک تاکی شو) را برای دوستانتان فراموش نکنید .

 

 

 

مطالب مشابه

مزایای یارگیری ، دوست یابی !
مزایای یارگیری ، دوست یابی !

از قدیم این نکته روی زبانها جاری بود که دوستان دوران نوجوانی و جوانی ، اکثرا ماندگارند! به راستی...

یاران تیک تاکی با خودتان چند چندین ؟!
یاران تیک تاکی با خودتان چند چندین ؟!

تیک تاکی های عزیز سلام ، بچه ها تا به حال فکر کرده اید که (با خودتان چند چندید ؟! ) یعنی سطح...

مزرعه خوشبختی در یک قدمی ماست !
مزرعه خوشبختی در یک قدمی ماست !

مغز هر انسانی چون یک مزرعه است که آماده برای کاشت و داشت و برداشته !...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود