مزایای یارگیری ، دوست یابی !

مزایای یارگیری ، دوست یابی ! 

 

سلام بر یاران تیک تاکی ! در بحثهای گذشته به طوراجمال به چند ویژگی مثل قدرت انتخاب درست ، داشتن اراده و جسارت در کنار داشتن و تقویت انگیزه اشاره کردیم ، داشتن هریک از ویژگیها ، ما را برای رسیدن به سر مقصود یاری می دهد . اکنون به یک ویژگی دیگرمیپردازیم که چنانچه هر جوان و نوجوانی داشته باشه ، مثل اینکه تکیه به بانک مرکزی زده !!

بله این ویژگی آرزوی هر جوان که حتی هر فردی با هر سنی و جنسیتیه ! این ویژگی ( قدرت دوست یابی و هنر یارگیری ) میباشد . از قدیم این نکته روی زبانها جاری بود که دوستان دوران نوجوانی و جوانی ، اکثرا ماندگارند! به راستی درست گفته اند و دنیای دوستان دراین سن و سال ، دنیای طلائی ودوران خاطره سازند .

 چنانچه در سنهای پختگی و میان سالی یا بالاتر، شرایطی به وجود بیاید تا کسی در این سن و سال با فردی آشنا شده و همدیگر را به دوستی بپذیرند ، پایه های این دوستی مثل دوران جوانی مستحکم نیست به اصطلاح پیوند این دوستان پفکیه !! از کسانی که تجربه دارند ، جویا شوید .

بنابراین کمال بهره را از سن طلائی خود ببرید که خیلی از سن گذشتگان در حسرت داشتن دقایقی از سن و سال شمایند ! پس به یافتن دوست اصیل فکر کنید .

البته لازم نیست که به کیفیت و کمیت افراد درقالب دوستان جدید اشاره کنیم . از این لحاظ که مبادا موقع سوا کردن دوستی یهو طرف ناباب از کار دربیاد ! البته یادمون نره ، شما دارای چند ویژگی خاص و ممتاز هستید مطمئنا دوست جانانه ای به دست می آورید. چون قدرت شناخت و انتخاب دارید .

اجازه بدین یه مثال ویتامین دار بزنیم ! مثل اینکه شما شناخت کاملی از میوه ها را دارید . خب اگر وسط یک بازار میوه تره بار رهایتان کنند، مطمئنا بهترین و با کیفیت ترین میوه ها را انتخاب خواهید کرد که نوش جانتان باشد ! اما اگر فاقد این توان و شناخت باشید ، با مجموعه ای از میوه های گندیده و کرمو از میدان خارج میشوید.

خب شما نه میتوانید از این میوه های لهیده ، مصرف کنید که اگر میل کنید ، چندین روز میل دانتان ! دچار رعشه میشه و نه میتوانید نگهشون دارید که اگر کنارتان بمانند ، کلا به زندگیتان گند خواهند زد ! به ناچار، باید دل از آنها بکنید و رهسپار سطل زباله بکنید . یعنی به خاطر عدم تشخیص و انتخاب درست هم پولتان رفته و هم به میوه مطلوب نرسیده اید . یعنی باب دلتان نبوده ! پس با کمی تامل به دوستان باب فکر کنید . حالا با میوه ناجور زیاد دچار لطمه نمیشیم اما با دوست ناجور یا به عبارتی ناباب چکنیم که آسیبهای آن یه دل درد ساده نیست و شاید زخم دوست نابکار ، سالیان بماند با چرکهای مربوطه !

حالا چرا تاکید بر داشتن دوسته آنهم دوست باب ؟ شما در سن یار گیری هستید یعنی شما وارد مسابقه زندگی شده اید و باید بدانید هیچ مسابقه ای بدون داشتن یار مناسب و دلسوز به سرانجام نخواهد رسید .

اجازه بدهید این بحث مهم را در شماره بعد دنبال کنیم . اما برای شروع اولین تاثیر مثبت را در دنیای دوستی خود بگذارید . یعنی به دوستان واقعیتان یک پیشنهاد جذاب بدهید . ( تیک تاکی شو) رفیق !

 

 

مطالب مشابه

مزایای یارگیری ، دوست یابی !
مزایای یارگیری ، دوست یابی !

شما با داشتن فاکتورهای مثبت ، میتوانید دوستان باب را ازنابابان تشخیص دهید .حضور دوستان واقعی کنار...

اضافه کردن ویژگیهای یک انسان کامل
اضافه کردن ویژگیهای یک انسان کامل

در مباحث قبلی برای رسیدن به خودسازی به چندین نکته اشاره کردیم . نکاتی چون داشتن اراده ،جسارت و خود...

بهترین سن برای بهترین خوردن !
بهترین سن برای بهترین خوردن !

جدول تنظیم غذائی دوران قبل از نوجوانی با بعد از جوانی که انسان پا به سن میشود و میان سالی و پیری را...

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود